Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o naszej Polityce dotyczącej Ciasteczek.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

 

 

Masz pytania lub problem z urządzeniem chłodniczym?

Dzwoń pod numer

794 666 164

lub napisz

Formularz kontaktowy

Dane firmy


GROS

ul. Zawilcowa 26
62-002 Suchy Las koło Poznania
Polska

tel. kom.: +48 794 666 164

tel.: +48 (61) 81-25-083

NIP: 777-21-94-522

e- mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Czyszczenie i naprawa klimatyzacji Poznań

Dlaczego czyszczenie klimatyzacji jest istotne?

Aspekt zdrowotny:

Klimatyzator jest urządzeniem, o którego istnieniu można niemalże zapomnieć. Po pewnym czasie może nam się zupełnie zlać z otoczeniem. Jest to jednak bardzo niebezpieczne. Dlaczego? Ponieważ powinniśmy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. Celem funkcjonowania klimatyzatora jest ochładzanie powietrza, podczas tego procesu wytwarza się duża ilość wilgoci (skropliny), która sprzyja rozwojowi różnych mikroorganizmów takich jak grzyby, bakterie i pleśń. Sprawia to, że zaniedbywanie regularnego czyszczenia klimatyzatora może w bardzo niekorzystny sposób odbić się na zdrowiu domowników. Czynność ta jest szczególnie istotna w przypadku alergików, ponieważ oprócz wspomnianych mikroorganizmów na łopatkach klimatyzatora osadzają się rozmaite pyłki i kurz.

Fotolia 75486777 XS

Aspekt finansowy:

Urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne, jak każde urządzenia posiadające elementy mechaniczne mogą ulec awarii. Wielu z tych awarii można za wczasu zapobiec zamawiając usługę czyszczenia klimatyzacji. Ze względu na specyfikę urządzeń chłodniczych, warto w tej sytuacji skorzystać z pomocy fachowców. Takie usługi oferuje nasz serwis urządzeń chłodniczych oraz klimatyzacji. Kładziemy duży nacisk na regularne przeglądy klimatyzacji mające na celu zapobieganie awariom, które szczególnie w przypadku firm mogą prowadzić do dużych strat.

Aspekt prawny:

Wraz z wejściem w życie tzw. "ustawy F-gazowej" (Ustawa z dnia 15 maja 2015 roku o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych) serwis urządzeń chłodniczych i serwis klimatyzacji w niektórych przypadkach staje się obowiązkowy. Tyczy się to wszystkich urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych posiadających napełnienie czynnikiem chłodniczym minimum 5 ton ekwiwalentu CO2. Na właścicielu urządzenia (operator) spoczywa obowiązek prowadzenia dokumentacji (CRO- Centralny Rejestr Operatorów) oraz okresowych kontroli szczelności. Okresowe kontrole szczelności należy zlecać certyfikowanym przedsiębiorstwom (Certyfikat F-gaz wydawany przed UDT- Urząd Dozoru Technicznego dla przedsiębiorstw i dla personelu). Nasza firma świadczy usługi takie jak: kontrola szczelności układu chłodniczego, serwis klimatyzacji, czyszczenie klimatyzacji oraz serwis pozostałych urządzeń chłodniczych. Posiadamy certyfikat UDT dla przedsiębiorców oraz certyfikowany personel.