Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o naszej Polityce dotyczącej Ciasteczek.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

 

 

Masz pytania lub problem z urządzeniem chłodniczym?

Dzwoń pod numer

794 666 164

lub napisz

Formularz kontaktowy

Dane firmy


GROS

ul. Zawilcowa 26
62-002 Suchy Las koło Poznania
Polska

tel. kom.: +48 794 666 164

tel.: +48 (61) 81-25-083

NIP: 777-21-94-522

e- mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Klimatyzator multisplit

Multisplit to rozwiązanie, w którym do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć 2 lub więcej jednostek wewnętrznych i powiesić je w różnych pomieszczeniach. Podobnie jak w przypadku urządzenia split wewnętrzne jednostki są łączone z zewnętrzną za pomocą rurek miedzianych w izolacji termicznej i kabla sterującego. Skropliny odprowadza się do kanalizy lub na zewnątrz budynku za pomocą rurki odpływowej. Każda jednostka wewnętrzna wyposażona jest w pilota (przewodowy lub bezprzewodowy). Szczegółowe informacje na temat czynności wchodzących w zakres montażu znaleść można w zakładce cennik usług. Zaletą systemu z jedną jednostką zewnętrzną jest większa estetyka na zewnątrz budynku (1 urządzenie) oraz niższy koszt montażu (potrzebne mniej materiałów montażowych w postaci wporników mocujących etc).

Fotolia 65101358 XS

Jednostki wewnętrzne w tym systemie mogą być różnego rodzaju (ścienne, kasetonowe, przysufitowe, przypodłogowe, kanałowe) i o różnych mocach. Podobnie jak w klimatyzatorach split oprócz chłodzenia dostępna jest funkcja grzania (powietrzna pompa ciepła).

Jednostka zewnętrzna wyposażona w jedną lub więcej sprężarek jak już wspomniano w multisplit obsługuje klika urządzeń wewnętrznych. Dodatkowo zawiera skraplacz z wentylatorem oraz elementy rozprężne. Podobnie jak w przypadku split przepisy UE wprowadziły obowiązek technologii inverter, która polega na płynnej regulacji mocy sprężarki i dostosowaniu jej do aktualnego zapotrzebowania na schłodzenie bądź ogrzanie pomieszczenia. Przynosi to szereg korzyści między innymi znaczną oszczędność energii elektrycznej, dłuższą żywotność sprężarki czy cichszą pracę całego agregatu. W celu zapoznania się z naszą ofertą urządzeń prosimy kliknąć w cennik urządzeń.

 

 Fotolmultisplit