Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o naszej Polityce dotyczącej Ciasteczek.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

 

 

Masz pytania lub problem z urządzeniem chłodniczym?

Dzwoń pod numer

794 666 164

lub napisz

Formularz kontaktowy

Dane firmy


GROS

ul. Zawilcowa 26
62-002 Suchy Las koło Poznania
Polska

tel. kom.: +48 794 666 164

tel.: +48 (61) 81-25-083

NIP: 777-21-94-522

e- mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Pompa ciepła

Mówiąc językiem fachowym ogrzewanie sprężarkową pompą ciepła (najpopularniejszą) nazywa się ogrzewaniem termodynamicznym. Bierze się to oczywiście z zasady działania urządzenia (Lewobieżny obieg Lindego) oraz praw fizyki (I i II Zasada Termodynamiki). Dokładniejszy opis znaleźć można w zakładce zasada działania.

Podstawowym zadaniem pompy ciepła jest transport ciepła ze źródła dolnego o niższej temperaturze do źródła górnego o temperaturze wyższej. Budowa i rodzaj uzależnione są od źródła ciepła niskotemperaturowego oraz sposobu jego pozyskania. Może to być ciepło odpadowe (ścieki, woda chłodząca w procesach przemysłowych) lub ze źródła odnawialnego (powietrze zewnętrzne, grunt, promienie słoneczne, woda gruntowa).

Dolne źródło ciepła wykorzystane zostaje do zmiany stanu skupienia czynnika roboczego (czynnik chłodniczy), który odparowując w parowniku pobiera ciepło. Jest on dalej w sprężany (czynnik) w sprężarce aby oddać ciepło w wymienniku (skraplaczu) w procesie skraplania podgrzewając powietrze (nawiew ciepłego powietrza) lub wodę (c.o. lub c.w.u.).

Przykład zastosowania powietrznej pompy ciepła do ogrzewania podłogowego poniżej:

Fotolia 69507092 XS

Poniżej zastosowanie gruntowej pompy ciepła:

Fotolia 76024733 XS

Zaletą powietrznej pompy jest szybszy, łatwiejszy montaż i możliwość instalacji w dowolnym momencie. W przypadku pompy z wymiennikiem gruntowym musimy się liczyć z ingerencją w terenie wokół budynku (odwierty lub wykopy). W celu zapoznania się z ofertą prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego.